Ближайшее 1st Auto Grad Rallye пройдет 19-20 мая 2018 г.

Дорожня книга, або Легенда – це друкований опис маршруту, за яким повинен проїхати екіпаж учасників ралі під час проходження спец ділянок на регулярність руху. Тобто у кожного з екіпажів згідно їх класу є заданий час у хвилинах, за який екіпажу необхідно подолати відстань між пунктами контролю часу та подати свій корнет судді на вказаному КЧ (контролі часу).

Наприклад, якщо вказана норма часу 30 хвилин, а на стартовому КЧ вам у корнет суддя поставив час старту 13:25, то ваш ідеальний час для надання корнету судді на наступному КЧ буде період з 13:55:00 до 13:55:59. При наданні корнету раніше цього часу або ж пізніше вам буде нараховані очки пеналізації згідно з Регламенту ралі. Нагадуємо, що суддя фіксує час, коли штурман передав йому у руки корнет. Не час, коли з’явився на горизонті автомобиль учасників, не час коли він зупинився, а саме час, коли корнет у руках судді. Тому, якщо перед суддею вже стоїть авто учасників і блокує вам під’їзд впритул до нього, то штурману слід вийти з автівки та підійти до судді. Пам’ятайте, що суддя не повинен йти сам до вашого автомобилю! Слід пам’ятати, що тільки судді мають право писати будь що у корнеті. Поява будь яких позначок або виправлень у корнеті призведе до дискваліфікіції екіпажу!

Маршрут з регулярності руху складається з секції, у склад якої може входити два або більше КЧ. Тобто обов’язковим є стартовий та фінішні КЧ та між ними може бути ще будь-яка кількіcть КЧ.

Наприклад, ви стартували від КЧ0 та ваша секція позначена як “КЧ0-КЧ2”, див. зображення пункт №2. Це означає, що на цій секції буде ще знаходитися КЧ1. У вас у корнеті буде позначена ваша норма часу від КЧ0 до КЧ1, та від КЧ1 до КЧ2. Причому зазначимо, що час, який суддя поставить на КЧ1, буде часом вашого фінішу проміжка секції КЧ0-КЧ1, та саме цей час буде вашим стартовим часом на проміжок КЧ1-КЧ2. Якщо ви втратите ідеальний свій час на проміжку КЧ0-КЧ1, то наздогоняти його на наступному вже не потрібно – час зафіксований суддею, буде початком вашого наступного проміжку і саме від нього ви рахуєте свій ідеальний час для фінішу на наступному КЧ.

КЧ завжди позначен у легенді в рядку “інформація”. Але нагадуємо вам, що в проміжку між КЧ може знаходитися на будь якій позиції суддя РПКЧ (раптовий контроль часу). Цей суддя матиме знак та позначки згідно Регламенту – тобто ви повинні зупинитись коло нього та передати йому свій корнет. Суддя зробить позначку того часу, коли ви були у нього, та ви їдите далі. Організатор на фініші змагання перерахує ваш ідеальний час, коли ви повинні були проїзжати повз цю позицію і якщо ваш фактичний час буде раніший за той, що був би ідеальним, то вам будуть нараховані очки пеналізації згідно з Регламентом. Запізнення на РПКЧ не пеналізується.

Між постами КЧ можуть бути КП (контроль проходження). Це пости, на яких судді лише в своїх протоколах роблять позначки щодо проходження повз них екіпажів, та тим самим фіксується, що ви їхали  за наведенним у легенді маршрутом та дотримуючись ПДР. Ці КП є скритими, тобто ви можете їх не побачити та зупинятись коло них не обов’язково.

Ділянки на регулярність руху (РР) розміщуються не обов’язково на закритій території. У задачу екіпажу входить рух з встановленою середньою швидкістю. Судді фіксують час проходження ділянки. Згідно з розрахунку дистанції та заданної середньої швидкості, екіпажу встановлюється ідеальний час проходження ділянки. У разі відхилення в більший або меньший бік не більше, ніж на 5 секунд — екіпажу зараховується 0 очок пеналізації. Старт ділянки РР позначено у легенді та дається з місця суддею-стартером, а пост старту ділянки РР може збігатися з поточним КЧ. Фактичний фініш ділянки РР може бути як відкритим, тобто з зоною фінішу, де необхідно зупинитися та подати корнет судді; або ж скритим, коли зупинятися не треба та суддя фінішу не має позначень та фіксує час проходження екіпажей лише у свій протокол (у будь-якому разі, у легенді фініш ділянки РР позначається). Середня швидкість проходження ділянки РР встановлюється на старті РР суддею індивідуально для кожного екіпажу, та фіксується як у корнет так і у власний протокол.

 

У легенді є ще наступні позначки:

3 – дистанція заданної секції, тобто дистанція між опорними КЧ, після яких може бути регрупінг, зупинка для сервісу, або інша швидкісна спец ділянка.

4 – дистанція до наступного КЧ у заданній секції, тобто якщо секція КЧ0-КЧ2 як на зображенні, то спочатку у вас буде дистанція до КЧ1,а після її проходження, у вас буде позначена дистанція між КЧ1 та КЧ2

5 – дистанція до наступньої позиції. Це дистанція до тієї позиції, конфігурація якої знаходиться у наступному стовпчику.

6 – Опис конфигурації позиції. Тут схематично зазначено, що саме з примикання та іншого доріг ви побачите доїхавши до зазначеної позиції та який напрямок ви повинні вибрати руху на ній. Дистанція наведена у пункті №4 буде збігатись з крапкою поставленою у конфігурації. Тобто обнуляти одометр штурману слід проїзджаючи саме по цій умовній точці, а не перед початком проїзду напрямку, та не після манвру.

7 – Порядковий номер позиції починаючи від початку секції. Тобто старт з КЧ0 у данному разу є позицією №1

8 – Дистанція до заданної позиції від початку секції, тобто у данному випадку – від КЧ0

9 – Рекомендована середня швидкість для подолання данної секції до наступного КЧ.

10 – Порядковий номер листа легенди

11 – Додаткова інформація що до позиції. У цьому стовпчику організатори можуть надавати додаткову інформацію що до того, що саме окрім конфігурації наведенної у схемі буде чекати на екіпаж: дорожні знаки, якісь об’єкти чи інше, та робити позначки для привертання уваги:

!, !!, !!! – знаки оклику в залежності від того наскільки критично важливо привернути увагу учасників до данної позиції. Це може бути аварійно небезпечна ділянка дороги або складне перехресття, трамплін, ями, крутий поворот та інше

ХД та ОХД – умовні позначки, зазначаючі, що після цієї позиції та до наступної, буде погана або ну дуже погана дорога. Штурманам слід бути уважними до цих позначок та передивитися легенду ще до початку гонки, щоб розуміти, що екіпаж на цих ділянках може рухатися повільніше, аніж рекомендована середня швидкість та потім буде вимушений наздогоняти свій ідеальний час.

КЧ-* – приклад умовної позначки, що саме на цій позиції буде розташован контроль часу відповідного порядкового номеру.